Aktualności

Karpaty gromią Sokoła Nisko

• autor: kosa1970, 2017-09-09 20:02

Karpaty MOSiR Krosno - Sokół Nisko 10-0 (5-0)

1-0 - M. Gierczak (7, rz.wolny), 2-0 - M. Setlik (24, as. M. Gierczak), 3-0 - R. Głód (30, as. M. Setlik), 4-0 - S. Stańko (38, as. Sz. Dziadosz), 5-0 - Sz. Dziadosz (39), 6-0 - R. Głód (45, as. A. Polański), 7-0 - M. Setlik (57, as. M. Gierczak), 8-0 - M. Ziobro (61, as. M. Gierczak), 9-0 - H. Białogłowicz (75), 10-0 - M. Ziobro (80, as. H. Białogłowicz)

Karpaty MOSiR Krosno wystąpiły w następującym składzie:

M. Icha (41 M. Ziemiański) - S. Stańko (55 M. Kaczor), D. Kosak, M. Kiełb, A. Polański (55 H. Szwed), M. Gierczak, J. Pelczar (55 J. Zawisza), Sz. Dziadosz, D. Głowacki (55 H. Białogłowicz), M. Setlik (55 B. Czajkowski), R. Głód (55 M. Ziobro)

Wyniki wcześniejszych kolejek wskazywały, że zdecydowanym faworytem sobotniego meczu były Karpaty, ale jak wspominałem na początku sezonu w lidze gramy z rocznikiem starszym i tak naprawdę nie do końca wiadomo, czego możemy spodziewać się po rywalu. Już po kilku minutach wiadomym było, że mimo młodszego wieku to Krośnianie w dotychczasowej przygodzie z piłką wylali na treningach więcej potu i posiadają większe doświadczenie (przypominam, że w naszym zespole występuje kilku 3-krotnych medalistów Mistrzostw Polski z kadrą Podkarpackiego ZPN rocznik 2002). Od pierwszych minut spychamy gości do defensywy. Był to kolejny mecz, w którym mądrze i cierpliwie gramy piłką, konstruując swoje akcje całą szerokością boiska i zdobywamy bramki z wypracowanych na treningach schematów. Naprawdę fajnie patrzy się na grę chłopaków. Oczywiście na przestrzeni całego meczu zdarzają się fragmenty gry, kiedy niepotrzebnie wkrada się chaos, ale przez większość czasu w pełni panujemy nad wydarzeniami na boisku i wiemy co chcemy grać, a konstruowane akcje nie są dziełem przypadku. Na dobrą sprawę goście stworzyli sobie jedną sytuację, kiedy to w 52 minucie mogli pokusić się o pokonanie naszego bramkarza i zdobycie honorowej bramki. Trudno jest natomiast opisać wszystkie sytuacje stworzone przez nasz zespół, dlatego też poniżej zamieszczam tylko krótki opis sytuacji, po których bramkarz z Niska musiał sięgać po piłkę do własnej bramki:

7 - "Gierek" idealnie przymierza z rzutu wolnego z ok. 20m i piłka wpada do siatki po długim przy samym słupku,

24 - akcja Karpat lewą stroną, piłka zostaje wycofana na 16m do M. Gierczaka, którego strzał bramkarz "wypluwa" przed siebie, do futbolówki dopada M. Setlik i pakuje ją do bramki,

30 - kolejna akcja lewą stroną, piłka trafia w pole karne do M. Setlika, który będąc ustawiony tyłem do bramki wycofuje do R. Głoda i piłka po płaskim uderzeniu ląduje w długim rogu,

38 - Sz. Dziadosz rozpędza się środkiem boiska i zagrywa w okolice narożnika szesnastki, piłkę przejmuje S. Stańko i za chwilę ta zatrzepotało po raz 4 w siatce po uderzeniu naszego prawego obrońcy,

39 - goście rozpoczynają od środka, za chwilę "Fusiu" odbiera im piłkę na ich połowie i kiedy decyduje się na uderzenie z dystansu (ok 22-23 m od bramki) futbolówka znowu trafia przy słupku bramki gości,

45 - ładna zespołowa akcja lewą stroną, Antek idealnie dogrywa na 10m do R. Głoda, który głową uderza nad bramkarzem i tym razem dla odmiany piłka ląduje pod poprzeczką,

49 - "Gierek" zamiata w swoim stylu kilkoma rywalami w środkowej strefie boiska i idealnie zagrywa prostopadłą piłkę do M. Setlika, który przyjęciem "na zamach" gubi środkowego obrońcę i pewnym uderzeniem zdobywa swojego drugiego gola w tym spotkaniu,

Od tego momentu za zdobywanie bramek biorą się rezerwowi, których aż sześciu pojawiło się na boisku w 55 minucie (w przerwie nastąpiła zmiana na pozycji bramkarza),

61 - M. Gierczak zagrywa miękko nad obrońcami, do piłki dopada Mirek Ziobro, najpierw głową agrywa przed siebie, a za chwilę pewnym strzałem "po krótkim" podwyższa na 8-0,

75 - ładna akcja zespołowa, po rozklepaniu obrony gości przed bramkarzem znalazł się H. Białogłowicz, który przerzuca piłkę nad interweniującym bramkarzem,

80 - w doliczonym czasie wynik ustala M. Ziobro, futbolówka po uderzeniu zza szesnastki H. Białogłowicza odbija się od obrońcy i trafia do naszego napastnika, który po raz drugi w dniu dzisiejszym znajduje drogę do siatki rywala ustalając wynik spotkania.

Cieszy dobra gra całego zespołu i fakt, że w czwartym meczu z rzędu gramy na zero w tyłach. Jak widać nie tylko gracze ofensywni wywiązują się ze swoich zadań, ale również nasza defensywa funkcjonuje właściwie. Wypada mieć nadzieję, że taki stan rzeczy utrzyma się w kolejnych spotkaniach.