Aktualności

Pewne 3 punkty zdobyte w Mielcu

• autor: kosa1970, 2017-08-26 20:22

Gryf Mielec - Karpaty MOSiR Krosno 0-6 (0-1)

0-1 - J. Zawisza (30, as. M. Setlik), 0-2 - M. Kiełb (45, as. M. Gierczak), 0-3 - M. Gierczak (52, as. P. Stasiak), 0-4 - M. Setlik (70, as. M. Ziobro), 0-5 - M. Setlik (75, as. J. Zawisza), 0-6 - M. Setlik (79, as. M. Gierczak)

Karpaty MOSiR Krosno wystąpiły w następującym składzie:

G. Kobylak (60 M. Ziemiański), P. Stasiak (65 Kaczor), D. Kosak, M. Kiełb, A. Polański, S. Stańko (70 H. Szwed), M. Gierczak, J. Zawisza, M. Setlik, Sz. Dziadosz (65 M. Ziobro), H. Białogłowicz (70 B. Lasek).

Wybierając się na spotkanie z Gryfem nie do końca znaliśmy możliwości Mielczan, była to nasza pierwsza konfrontacja z tym zespołem. Wydawało się, że umiejętności piłkarskie powinny być po naszej stronie, ale musimy pamiętać, że w tej lidze przychodzi nam mierzyć się z zespołami, w których główną rolę odgrywają chłopcy o rok starsi. Od pierwszych minut wychodzimy na gospodarzy wysokim pressingiem i kiedy w 2 minucie "Fusiu" obija poprzeczkę, a po chwili bramkarz z trudem odbija na słupek piłkę po strzale głową "Kosy" wydaje się, że kwestią minut jest objęcie przez nas prowadzenia. Za dużo było jednak nonszalancji w naszym ataku pozycyjnym (gospodarze sporadycznie opuszczali swoją połowę boiska), czym niepotrzebnie dawaliśmy nadzieję rywalowi na korzystny wynik. Na objęcie prowadzenia przyszło nam poczekać aż do 30 minuty - Maciek Setlik urwał się prawą flanką po zagraniu "Gierka" i dograł na środek pola karnego do H. Białogłowicza, którego strzał bramkarz obronił, ale przy dobitce Kuby Zawiszy nie miał już nic do powiedzenia.

Po reprymendzie w szatni nasz zespół wychodzi jeszcze bardziej zmobilizowany i druga część spotkania to kompletna dominacja Krośnian. Gospodarze mieli poważne problemy z wybiciem piłki ze swojej połowy, a większość czasu gra toczyła się w okolicach ich "szesnastki". W drugiej połowie aplikujemy rywalowi jeszcze 5 bramek i mając na uwadze ilość stwarzanych sytuacji można śmiało powiedzieć, że był to "najmniejszy wymiar kary". Poniżej krótki opis sytuacji po których zdobywaliśmy gole":

45 - "Giera" z rzutu rożnego dogrywa idealną piłkę na głowę M. Kiełba i "Maksiu" nie marnuje idealnej sytuacji zdobywając debiutanckiego gola w Karpatach,

52 - "Stasiu" przeprowadza rajd prawą stroną i dogrywa na środek pola karnego do Miłosza, który zwodem wyprowadza w ple obrońcę i pewnym strzałem umieszcza piłkę w siatce. Od tego momentu gospodarze kompletnie stracili nadzieję na dobry wynik i praktycznie gra toczyła się w okolicach ich pola karnego,

70 - M. Ziobro ścina z lewej strony do środka i po uruchomieniu prostopadłym podaniem M. Setlika podwyższamy prowadzenie na 4-0,

75 - do dośrodkowania dopada K. Zawisza, którego strzał głową odbija bramkarz, ale poprawia M. Setlik i mamy 5-0,

79 - M. Setlik kompletuje hattricka po zagraniu w uliczkę "Gierka" i ostatecznie ustala wynik spotkania.