Kolejne zwycięstwo Karpat

• autor: kosa1970, 2017-05-05 23:25

Karpaty MOSiR Krosno - Czarni Jasło 3-0 (2-0)

1-0 - Sz. Dziadosz (2), 2-0 - M Gierczak (17, rz. karny), 3-0 - D. Kosak (67)

Kobylak - Polański, Stańko, Kosak, Głowacki, Pelczar, Gierczak, Dziadosz, Setlik, Zawisza, Głód oraz Ziemiański, Białogłowicz, Czajkowski, Lasek, Kaczor, Szwed.

Dzisiejszego popołudnia nasz zespół gościł na Bursakach drużynę Czarnych Jasło. Gospodarze występując w roli faworyta zdobywają bramkę już na początku spotkania, która mając na uwadze nerwowy mecz z jesieni ustawiła mecz. Kiedy "Gierek" dołożył drugiego gola jasnym stało się, że Jaślanom o choćby punkt będzie niezwykle trudno. Mimo pełnej kontroli Krośnian nad meczem (przynajmniej takie mam informacje, bo osobiście na meczu nie byłem) wynik długo się nie zmieniał,  goście walczyli dzielnie i chociaż nie stwarzali zagrożenia pod naszą bramką to na kolejnego gola przyszło poczekać aż do końcówki spotkania, a zdobywa go nasz środkowy obrońca wykorzystując przewagę wzrostu po dośrodkowaniu z rzutu rożnego (piłka zanim po strzale głową zatrzepotała w siatce odbiła się jeszcze od poprzeczki).

W dotychczasowych 4 spotkaniach Karpaty zdobyły komplet punków aplikując rywalom aż 19 goli, tracąc zaledwie jednego. Najbliższe kilkanaście dni będą niezwykle pracowite dla naszych chłopców. Już w najbliższy wtorek Karpaty udadzą się do Jarosławia na zaległy mecz z JKS-em (z uwagi na udział zawodników Karpat w meczu Kadry Podkarpackiego ZPN z Małopolskim ZPN spotkanie nie odbyło się w pierwotnym terminie). Kolejne dwa weekendy to mecze prawdy dla Karpat, najpierw wyjazd do Rzeszowa na mecz z Resovią II, a tydzień później gościć będziemy Ziomki Rzeszów i wydaje się, że po tych spotkaniach wiele może się wyjaśnić w ligowej tabeli naszej grupy. Jakby tego było mało to pomiędzy spotkaniami na szczycie Podkarpacki ZPN uda się na mecz wyjazdowy ze Świętokrzyskim ZPN, na który bez  wątpienia powołania otrzymają zawodnicy decydujący o sile naszego zespołu.

A propos Kadry Podkarpackiego ZPN to niezwykle emocjonujące spotkanie z Małopolskim ZPN odbyło się na obiektach Garbarni i zakończyło się zwycięstwem chłopaków z Podkarpacia 2-1, mimo że jeszcze 5 minut przed końcem meczu gospodarze prowadzili 1-0. Piorunująca końcówka gości pozbawiła szans na awans Małopolski ZPN i w grze o finały Mistrzostw Polski pozostały jeszcze 3 zespoły. Na czele grupy znajduje się Podkarpacki ZPN - 10 pkt, który wyprzedza Lubelski ZPN - 7 pkt i Świętokrzyski ZPN - 6 pkt. Do rozegrania pozostał jeszcze zaległy mecz dwóch drużyn znajdujących się za plecami Podkarpacia i każdy inny wynik niż remis zapewni awans naszej drużynie na Mistrzostwa (lepszy bilans bezpośrednich meczów z Lubelskim ZPN - 3:2 i 0:0). W przypadku remisu w zaległym meczu (10.05) nasz zespół będzie musiał w ostatniej kolejce przywieźć choćby punkt z wyjazdu do Świętokrzyskiego ZPN lub liczyć na urwanie jakichkolwiek punktów Lublinianom przez Małopolski ZPN. Na to ostatnie rozstrzygnięcie nie ma jednak co liczyć, bo jak mówi stare przysłowie "umiesz liczyć, licz na siebie". AWANS na Mistrzostwa byłby ukoronowaniem sukcesów tej Kadry (srebrny i brązowy medal MP w poprzednich latach), która wciąż radzi sobie, mimo że kilku zawodników stanowiących wcześniej o jej sile  reprezentuje już  inne województwa: Michał Rakoczy obecnie Cracovia, Arek Baran i Kacper Bieszczad - Zagłębie Lubin i Oskar Potoczny - Pogoń Szczecin (3 pierwszych wymienionych  regularnie otrzymuje powołania ne mecze międzypaństwowe reprezentacji Polski rocznika 2002).