Aktualności

Karpaty kontynuują zwycięską passę

• autor: kosa1970, 2016-10-22 21:31

SMS Jarosław - Karpaty Krosno 0-3 (0-1)

0-1 - Sz. Dziadosz (22', as. M. Setlik), 0-2 - M. Gierczak (55', rz. karny), 0-3 - F. Paszek (67', as. M. Gierczak)

Karpaty MOSiR Krosno wystąpiły w następującym składzie:

Gabriel Kobylak - Dawid Głowacki, Dawid Kosak, Piotr Stasiak, Antek Polański, Sylwek Stańko, Kuba Pelczar, Miłosz Gierczak, Hubert Białogłowicz, Maciej Setlik, Filip Paszek oraz Mikołaj Ziemiański, Szymek Dziadosz, Michał Kaczor, Szymek Rechziegel, Hubert Szwed.

Na ostatni wyjazd w rundzie jesiennej udaliśmy się do Jarosławia, gdzie przyszło nam  zmierzyć się z SMS-em. Był to ważny mecz dla obu drużyn, jako że w przypadku zwycięstwa Jarosławianie przeskoczyliby nas w ligowej tabeli. Mecz odbywał się w bardzo trudnych warunkach, na grząskiej murawie i przy nieustającym ani na chwilę deszczu.

Gospodarze przystępują do tego spotkania z niesamowitym animuszem i w pierwszym kwadransie przejmują inicjatywę, Krośnianie z kolei oddają nieco pola,  wciągając gospodarzy na swoją połowę. W 8' SMS przeprowadza lewą stroną składną akcję i silnie bita piłka przechodzi wzdłuż bramki. Było to o tyle groźne, że nawet wracający obrońcy mogli wpakować futbolówkę do własnej bramki. Była to chyba najlepsza okazja gospodarzy i chyba tak naprawdę jedyna. Trzeba przyznać, że Jarosławianie prezentowali się naprawdę solidnie, ich gra była poukładana i mimo trudnych warunków "chcieli grać w piłkę". Jednym słowem mieli pomysł na grę i widać, że wysoka pozycja w tabeli nie jest dziełem przypadku. Brawo.

Po kwadransie do głosu zaczynają dochodzić Krośnianie, przenosząc z każdą upływającą minutą ciężar gry pod bramkę rywala. Przy pierwszej okazji "Fusiu" uderzając z powietrza przeniósł jeszcze piłkę nad poprzeczką, ale w 22' zamienia na gola podanie M. Setlika, który przedarł się prawą stroną i dograł do Szymka na środek pola karnego, a ten po przyjęciu uderzył w dolny róg bramki.

W drugiej połowie Karpaty naciskają jeszcze bardzie przejmując zdecydowanie inicjatywę, ale Jarosławianie podejmują rękawicę i jak na panujące warunki byliśmy świadkami fajnego meczu. W 55' Pelczi zagrywa prostopadle do M. Setlika, który przy próbie minięcia bramkarza zostaje przez niego wycięty i ... Gierczi zamienia rzut karny na gola. Wynik ustala w 67' F. Paszek - Gierczi wrzuca z rożnego, zbiegający na krótki słupek Kosa nie sięga piłki, ale ta trafia na głowę naszego napastnika, który będąc na wprost bramki pakuje ją po raz trzeci tego dnia do bramki gospodarzy (a właściwie czwarty, ale w pierwszej połowie ten sam zawodnik trafił do siatki będąc zdaniem arbitra na spalonym).