Karpaty pokonują lidera

• autor: kosa1970, 2016-10-01 18:55

Karpaty MOSiR Krosno - Resovia II Rzeszów 2-0 (0-0)

Karpaty wystąpiły w następującym składzie:

Gabriel Kobylak - Dawid Głowacki, Dawid Kosak, Piotr Stasiak, Antek Polański, Bartłomiej Lasek, Kuba Pelczar, Miłosz Gierczak, Szymek Dziadosz, Maciej Setlik, Hubert Białogłowicz oraz Mikołaj Ziemiański, Michał Kaczor, Filip Paszek, Sebastian Banek, Hubert Szwed.

W dniu dzisiejszym na Bursakach gościliśmy lidera tabeli naszej grupy - Resovię II Rzeszów,

która przyjeżdżała do Krosna mając na koncie komplet zwycięstw. Mając na uwadze powyższy fakt należało spodziewać się ciężkiej przeprawy, ale z drugiej strony można było być pewnym, że wreszcie nie będziemy musieli przestawiać "autobusu" i można będzie trochę pograć w piłkę. Początek spotkania potwierdził, że goście przyjechali po 3 pkt i już w pierwszych minutach Robert Świerad dwukrotnie urwał się prawą stroną i mieliśmy szczęście, że nie przyszło nam odrabiać strat. Trener gospodarzy zareagował na wydarzenia boiskowe dokonując lekkiej korekty w ustawieniu, co poprawiło naszą grę w defensywie. Po kilkunastu minutach nasza gra zdecydowanie się poprawiła i zaczęliśmy lekko przejmować inicjatywę. Po jednej z akcji "Fusia" prawą stroną Filip w idealnej sytuacji nie trafia czysto w piłkę, a Maciek Setlik poprawia i piłka w niewielkiej odległości mija "widły" rzeszowskiej bramki.

Druga połowa rozpoczyna się zupełnie inaczej niż pierwsza, tym razem to Karpaty "siadają" na rywala i wprawdzie przy dwóch pierwszych sytuacjach brakło precyzji, ale w 43' wreszcie gospodarze mogli cieszyć się z prowadzenia. "Gierek" wrzuca z wolnego na krótki słupek i kiedy wszystkim (włącznie z bramkarzem gości) wydawało się, że futbolówka opuści plac gry, ta odbija się od słupka i ląduje w siatce. Siłą rzeczy goście musieli podjąć większe ryzyko i na efekty nie trzeba było długo czekać, w 51' po składnej akcji Karpat Miłosz obsługuje "Fusia", który przytrzymywany jeszcze przez obrońcę wjeżdża w szesnastkę z prawej strony i uderzeniem pod poprzeczkę ustala wynik spotkania. Rzeszowianie do końca walczyli o zmianę wyniku, ale nasza defensywa nie dała się zaskoczyć i zwycięstwo Karpat stało się faktem.